ضرر راه درمان استفراغ درمان مو کودکان

ضرر: راه درمان استفراغ درمان مو کودکان آسپرین میتواند استفراغ همراه میگرن عفونت سردرد

گت بلاگز اخبار اجتماعی عیدی200هزار تومانی به 30هزار خانواده زلزله زده

رئیس جمعیت هلال احمر از عیدی 200 هزار تومانی این جمعیت به خانواده های زلزله زده که منزل آن‌ها به طور کامل در امسال تخریب شده است است خبر داد.  

عیدی200هزار تومانی به 30هزار خانواده زلزله زده

عیدی200هزار تومانی به 30هزار خانواده زلزله زده

عبارات مهم : جمعیت

رئیس جمعیت هلال احمر از عیدی 200 هزار تومانی این جمعیت به خانواده های زلزله زده که منزل آن ها به طور کامل در امسال تخریب شده است است خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی اصغر پیوندی روز یکشنبه در نشست خبری تشریح طرح های نوروزی هلال احمر، در جمع خبرنگاران گفت: این مبلغ عیدی به همه خانواده های زلزله زده که منزل آن ها به طور کامل در جریان وقوع زلزله در امسال تخریب شده است هست، تعلق می گیرد.

**اجرای طرح هم منزل جهت زلزله زدگان کرمانشاه

عیدی200هزار تومانی به 30هزار خانواده زلزله زده

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه هایی که جمعیت هلال احمر جهت زلزله زدگان کرمانشاه دارد، گفت: مردم 63 میلیارد تومان به هلال احمر کمک کرده اند و از این مبلغ جهت طرحی که از قبل شروع کرده ایم هزینه می کنیم.

وی ادامه داد:بر اساس این طرح مبلغ پنج میلیون تومان به خانواده هایی که فردی را از دست داده اند و همچنین آنهایی که در 10 روز اول زلزله صاحب فرزند شده است اند اهدا می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر از عیدی 200 هزار تومانی این جمعیت به خانواده های زلزله زده که منزل آن‌ها به طور کامل در امسال تخریب شده است است خبر داد.  

پیوندی اضافه کرد:همچنین طرح هم منزل را داریم که بعد از نوروز اجرایی می شود و بر اساس آمارهای بنیاد مسکن اقلام مهم مشمول بر یخچال، فرش و کولر به 30 هزار خانواری که تخریب منازل ارزش از نوع یک است کمک می شود. ضمن اینکه ممکن است بعضی از عزیزان به این اقلام نیاز نداشته باشند.

وی تاکید کرد:از طرفی از آنجایی که در ایام عید قرار داریم و هدیه دادن رسم دیرینه ما است به عنوان عیدی مبلغ ناچیز 200 هزار تومان به هر کدام از خانواده های زلزله زده کرمانشاه کمک می شود.

پیوندی در پاسخ سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه تزریق 57 میلیارد تومان، اوضاع انبارهای هلال احمر را در چه شرایطی قرار می دهد، گفت: تلاش ما این است که در گام اول اوضاع انبارها را به پیش از زلزله کرمانشاه و کرمان برسانیم و این اوضاع به حدود 45 درصد ظرفیت استاندارد برسد.

عیدی200هزار تومانی به 30هزار خانواده زلزله زده

وی خاطر نشان کرد: ولی با ظرفیت 100 درصدی فاصله داریم که نیازمند اعتبار بیشتری هست، حدود 120 میلیارد تومان اقلام امدادی از انبارها جهت کمک به کرمانشاه، کرمان و سایر نقاط استفاده کردیم که این پول از منابع مالی هلال احمر و کمک های دولتی تامین شود. با تزریق این 57 میلیارد تومان اوضاع قابل قبول تری پیدا می کنیم.

پیوندی در تشریح کارها هلال احمر در امسال پرداخت و گفت: در شش ماه گذشته حوادث بسیاری را داشتیم، عنوان مسلمانان روهینگایی از مواردی بود که قبل از انجام مراسم تودیع و معارفه مجبور شدم به این منطقه سفری داشته باشم.

رئیس جمعیت هلال احمر از عیدی 200 هزار تومانی این جمعیت به خانواده های زلزله زده که منزل آن‌ها به طور کامل در امسال تخریب شده است است خبر داد.  

وی بابیان اینکه در رابطه با این عنوان بحثی مطرح شد که آیا هنگامی که در داخل کشور پرسشها جدی وجود دارد این الزام است که به دیگران هم کمک کنیم،ادامه داد: چند توصیه در این زمینه وجود دارد. اول اینکه تاکید مقام معظم رهبری و تخصیص داده شده است یک میلیارد تومان جهت این افراد بود و در این شرایط اوضاع بسیار بدی داشتند و جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفر از راخین به منطقه کاکس بازار کوچ کرده بودند.

وی خاطر نشان کرد: در این شرایط هلال احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود باید به همه انسان ها یاری کند و بر اساس تعاملات بین المللی نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور نیز باید به عنوان سازمانی بی طرف کمک کنیم. همچنین این عزیزان مسلمان بودند و وظیفه خاصی در قبال آنها داشتیم.

عیدی200هزار تومانی به 30هزار خانواده زلزله زده

وی افزود : همچنین مردم شریف خودمان هم مبلغی را جهت کمک به این افراد به هلال احمر داده بودند و باید به آنها کمک می کردیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به پوشش مراسم اربعین نیز گفت: این افتخار را داشتیم در داخل مرز و در عراق میزبان زائران باشیم و به آنها خدمت رسانی کنیم یکهزار و 460 داوطلب دکتر و پرستار این وظیفه را به عهده گرفتند و امیدواریم که با اسکان دائمی موکب هایمان در مسیر نجف و کربلا بتوانیم خدمت شایسته تری را به زائران ارائه کنیم.

وی افزود: در مراسم اربعین 200 تن دارو و تجهیزات جهت پوشش 20 روزه مراسم اربعین استفاده شد و خوشبختانه رضایتمندی قابل قبولی هم وجود داشت و تلاش می کنیم که در سال های آینده با توان بیشتری در این زمینه فعالیت کنیم.

پیوندی همچنین به عضویت کشور عزیزمان ایران در شورای حکام فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اشاره کرد و گفت: بعد از مراسم اربعین مجمع جهانی فدراسیون را داشتیم و کشور عزیزمان ایران به عنوان یکی از با سابقه ترین جمعیت ها توانست در میان 188 کشور عضو، جهت عضویت شورای حکام فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گزینش شود و این شورا نقش سیاستگذاری و تعیین استراتژی چهار ساله فدراسیون را دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: دو هفته بعد از برگزاری مجمع، زلزله غم بار کرمانشاه را داشتیم که متاسفانه 620 نفر از هموطنان مان جان خود را از دست دادند و هفت شهر آسیب دیدند و حدود 8هزار نفر نیز مصدوم شدند و در این اتفاق هلال احمر از ثانیه های اول در کنار مردم قرار گرفت.

پیوندی با اشاره به انبارهای جمعیت هلال احمر گفت: هنگامی که که افتخار حضور در هلال احمر را پیدا کردم اوضاع انبارها قابل دفاع نبود، بر اساس استانداردها در انبارها اقلام 16 گانه باید به اندازه دو درصد جمعیت استان ها و یک درصد جمعیت شهرستان ها دپو شود ولی قبل از زلزله حدود یک سوم این ظرفیت را داشتیم و شرایط خوبی نبود ولی با کمک های مردم و تمهیداتی که اندیشیده شد توانستیم به خوبی در زلزله کرمانشاه حضور پیدا کنیم.

هر چند در این مدت مورد نامهربانی های خواسته یا ناخواسته هم قرار گرفتیم ولی با این حال با جان و دل کار را انجام دادیم و در جهت کم کردن پرسشها مردم اقدام کردیم.

وی ادامه داد: حالا که چهار ماه از زلزله کرمانشاه می گذرد اوضاع نسبتا قابل قبولی در منطقه وجود دارد. هر چند که هلال احمر تا 45 روز باید حضور پیدا کند ولی ما دو ماه در منطقه بودیم و همچنان هم تلاش می کنیم در جهت کم کردن پرسشها مردم اقدام کنیم و امیدواریم اوضاع آنها بهتر شود.

وی تاکید کرد : امیدوارم هلال احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود بتواند قبل، بعد و در حین اتفاق پاسخ خوب و مطمئنی بدهد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در سال 97، حوادث کمتر رخ دهد، گفت: در سال 97 تلاش می کنیم سازماندهی درون جمعیت شکل بگیرد و همچنین بر آموزش همگانی و داوطلبان تاکید زیادی خواهیم داشت. همچنین تلاش کردیم تجهیزاتمان را به روز کنیم و ناوگان مان را پرقدرت تر کنیم. از همین رو در طرح امداد نوروزی امسال تجهیزات مختلفی از جمله 75 دستگاه نجات و 50 دستگاه لیفتراک اضافه کردیم. جهت تامین اقلام زیستی و امدادی نیز 57 میلیارد تومان تزریق شده است است.

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه بعد از حضور وی صحبت هایی مبنی بر کمبود بودجه در هلال احمر مطرح نشده است و آیا هلال احمر از این منظر دچار مسئله نیست، گفت: دولت با تمام وجود تلاش می کند و آنها هم پرسشها خاص خودشان را دارند. ما نیاز به ارتباط زیادی داریم و دولت با تمام وجود کمک می کند.

وی افزود:با همه پرسشها مبلغ 500 میلیارد تومان از تبصره 13 باید سالی که گذشت پرداخت می شد که این اتفاق نیفتاد و در امسال 100 میلیارد تومان از این مبلغ داده شد و در چند روز آینده نیز 100 میلیارد تومان پرداخت می شود.

طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی و نمایش توانمندی نیروهای هلال احمر امروز با حضور علی اصغر پیوندی مدیر جمعیت هلال احمر ، معاونان جمعیت هلال احمر و پیتر مائورر رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ در شرکت امداد و نجات جمعیت هلال احمر برگزار شد و تیم های متفاوت جمعیت هلال احمر از جمله تیم های تصویر العمل سریع، مانوری را برگزار کردند.

واژه های کلیدی: جمعیت | زلزله | کرمانشاه | کرمانشاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz