ضرر راه درمان استفراغ درمان مو کودکان

ضرر: راه درمان استفراغ درمان مو کودکان آسپرین میتواند استفراغ همراه میگرن عفونت سردرد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسعود ابریشم‌چی،حسین پاینده،شاهرخ ساسانی،حمیدرضا رحیمی،جعفربهشتی وعلیرضاآهوان / این6واردکننده موبایل

شش نفر، پنج شرکت، 33 میلیون یورو ارز دولتی و تلفن‌های همراهی که کم‌پیداست. این خلاصه‌ای از آن نمودار پرپیچ‌وخم زیر است که جهت یافتن ارتباطاتش باید اندکی تأمل کر

مسعود ابریشم‌چی،حسین پاینده،شاهرخ ساسانی،حمیدرضا رحیمی،جعفربهشتی وعلیرضاآهوان / این6واردکننده موبایل

این6واردکننده موبایل:مسعود ابریشم چی،حسین پاینده،شاهرخ ساسانی،حمیدرضا رحیمی،جعفربهشتی وعلیرضاآهوان

عبارات مهم : ايران

شش نفر، پنج شرکت، 33 میلیون یورو ارز دولتی و تلفن های همراهی که کم پیداست. این خلاصه ای از آن نمودار پرپیچ وخم زیر است که جهت یافتن ارتباطاتش باید اندکی تأمل کرد و تا حدودی حوصله به خرج داد.

به گزارش شرق؛ دو شرکت ايماهمراه و کاريان همراه، چهارمين و هفتمين شرکت در فهرست اعلامي وزارت ارتباطات از حيث دريافت بيشترين ارز دولتي در بازه سه ماهه بهار امسال هستند. دو شرکتي که به ترتيب، 20 ميليون و 49هزارو 158 و 13ميليون و 70هزارو 746 يورو ارز دولتي گرفته اند و از اين مقدار به ترتيب هشت ميليون و 720هزارو 801 و هفت ميليون و 870هزارو 149 يوروي آن منجر به واردات گوشی (ترخيصي از گمرک) شده است است.

واردکنندگان چه کسانی اند؟

مسعود ابریشم‌چی،حسین پاینده،شاهرخ ساسانی،حمیدرضا رحیمی،جعفربهشتی وعلیرضاآهوان / این6واردکننده موبایل

شش نفري که شاخص ترين صورت ميان آنان محمدمسعود ابريشم چي، يکي از اعضاي خاندان مشهور ابريشم چي هست. مورد نیاز نيست حتما از نزديک با بازار گوشی آشنا باشيد تا احمد ابريشم چي، صاحب برند نوکيا در ايران را بشناسيد. احمد ابريشم چي، متولد سال 1317 در قم، يکي از ثروتمندترين و البته موفق ترين تجار ايراني است که بعد از انقلاب از طريق واردات کالاهاي متفاوت و البته در رأس آنها گوشي هاي گوشی نوکيا به سرعت پله هاي ثروت و شهرت را طي کرد.

او که اغلب با برخي حواشي مانند رابطه نزديکش با برخي مسئولان و ميهماني هاي مشترکش با آنان در ويلاي شمال کشورش به خروجي رسانه ها مي آيد، مدتي است فعاليت هاي خيريه اي را در شهرهاي کشور انجام مي دهد و البته مجسمه اي نيز از او در حال بوسيدن پاي مادر، به پاس زحماتش در ويلاي بزرگ او در شهر نور مازندران راه اندازی شده است است.

شش نفر، پنج شرکت، 33 میلیون یورو ارز دولتی و تلفن‌های همراهی که کم‌پیداست. این خلاصه‌ای از آن نمودار پرپیچ‌وخم زیر است که جهت یافتن ارتباطاتش باید اندکی تأمل کر

محمدمسعود ابريشم چي اگرچه مانند احمد ابريشم چي واردکننده گوشی هست، ولی شرکت هايي که تأسيس کرده، واردکننده و فروشنده بزرگ برندهاي محبوب ايراني ها، يعني سامسونگ و هوآوي و نه نوکيا هستند. به جز عضويت در خيريه خانواده امام رضای(ع) مهربان، محمدمسعود ابريشم چي، مستقيما در دو شرکت پارس مايکروتل و همراه سرويس خاورميانه و پوشش کار پایتخت کشور عزیزمان ایران عضو هيئت مديره است و در کنار افراد نام آشنايي مانند حميدرضا رحمتي و حسين پاينده و برخي گمنام ترها مانند عليرضا آهوان، شاهرخ ساساني و جعفر بهشتي، شبکه اي از صندلي هاي مديريتي در پنج شرکت ايماهمراه، کاريان همراه، همراه سرويس خاورميانه، پارس مايکروتل و پوشش کار را در اختيار دارند.

حسين پاينده که پيش از اين مديرعامل پارس کامتل بوده هست، از مؤسسان شرکت پارس سامتل قشم نيز محسوب مي شود که هم اکنون مديران ديگري دارد و البته 18ميليون و 43هزارو 862يورو ارز به آن تخصيص يافته و از اين مقدار سه ميليون و 847هزارو 481 يوروي آن منجر به واردات شده است است.

اگرچه تأسيس شرکت هاي تودرتو و وابسته به يکديگر در اقتصاد غيرشفاف و غيرمولدپرور ايران چندان عجيب و تازه نيست، ولی هنگامي که به اين عنوان مي انديشيم که چگونه شرکت هاي غيرمولد که نه نقشي در توليد ملي دارند و نه به اقتصاد ملي ما کمکي مي کنند، اين چنين با مهرباني از طرف دولت هاي پياپي پذيرايي مي شوند، اين سؤال پيش مي آيد که بالاخره چه زماني به اين اشتباه تاريخي 50ساله پايان مي دهيم و توليدکنندگان و صنعت گران ايراني، آنها که اين سال ها به پستوي منزل ها و زندان ها و بيمارستان ها خزيده اند، رنگ آفتابِ زندگي و توسعه را خواهند ديد؟ غم انگيز ولی آنجاست که اين شرکت هاي غيرمولد نه تنها بر خوان نعمت نشسته اند، بلکه قطعه اي بزرگ از پازل هستند. پازلي به نام فاجعه خروج سرسام آور ارز از ايران که نه به قيمت توليدمان که به قيمت فروش سرمايه بزرگ زير پايمان، نفت، به ايران آمده اند. پول پاشي براي واردات ميليون ها يورو گوشی گران قيمت با برندهايي که قيمتشان از حقوق سه تا چهار ماه يک کارگر يا معلم بيشتر هست، آدمي را به ياد جملات ريچارد نفيو مي اندازد.

مسعود ابریشم‌چی،حسین پاینده،شاهرخ ساسانی،حمیدرضا رحیمی،جعفربهشتی وعلیرضاآهوان / این6واردکننده موبایل

ريچارد نفيو، مسئول تيم طراحي تحريم ها عليه ايران در دولت دوم باراک اوباما و از صورت هاي اصلي تيم پشتيبان مذاکره کنندگان آمريکا در وين، در کتاب «هنر تحريم ها» اين طور نوشته است: «مردم ايران [در وقت تحريم هاي پيشابرجام] عملا مي توانستند كالاهاي لوکس را خريداري كنند و واردات نيز جريان داشت. پايين آمدن ارزش پول ملي و بالارفتن قیمت ارزهاي خارجي عملا امكان خريد اين كالاها را از بسياري از ايراني ها گرفت و تنها افراد ثروتمند و كساني كه در موضع قدرت بودند، مي توانستند همچنان از منافع مرتبط بودن ايران با شبكه هاي بين المللي سود ببرند. به اين ترتيب ارز به صورت مداوم از ايران خارج مي شد و كالاهاي تجملاتي وارد اين كشور مي شد و نابرابري درآمدي و تورم روزبه روز در ايران قوت [و نمود] بيشتري مي گرفت».

بخوانيد 4200، بنويسيد 7500

شرکت پارس مايکروتل يکي از اين شرکت هاست که محمدمسعود ابريشم چي، حسين پاينده، شاهرخ ساساني و حميدرضا رحيمي در هيئت مديره آن حاضر هستند و خود اين شرکت به عنوان شخصيت حقوقي در ارتباط با شرکت ايماهمراه است که 20 ميليون يورو ارز مبادله اي دريافت کرده است.

شش نفر، پنج شرکت، 33 میلیون یورو ارز دولتی و تلفن‌های همراهی که کم‌پیداست. این خلاصه‌ای از آن نمودار پرپیچ‌وخم زیر است که جهت یافتن ارتباطاتش باید اندکی تأمل کر

ايماهمراه در کنار ديگر شرکت یکسان ميان اين مديران، يعني همراه سرويس خاورميانه، نمايندگان واردات، فروش و خدمات بعد از فروش برند سامسونگ در ايران هستند که فروردين ماه امسال بزرگ ترين فروشگاه سامسونگ در شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران را افتتاح کرده اند. ردپاي ارتباط بين پارس مايکروتل و ايماهمراه را به جز در ميان مديران مشترکشان، مي توان در انتهاي سايت فروشگاه مايکروتل پلاس هم ديد، جايي که بسيار کوتاه ذکر شده است همه حقوق اين سايت متعلق به شرکت ايماهمراه است.

در توضيحات سايت مايکروتل پلاس آمده است: «مايکروتل پلاس، قطب توانمند شرکت پارس مايکروتل، تأثيرگذارترين مجموعه زنجيره اي در بازار موبايل و تبلت ايران است که با دارابودن فروشگاه هاي مدرن در سراسر ايران به عنوان اولين و بزرگ ترين شرکت زنجيره اي عرضه کننده تلفن هاي هوشمند و تبلت با گارانتي پارس مايکروتل در کشور آشنا مي شود». در اين سايت محصولات دو شرکت سامسونگ و هوآوي عرضه شده است اند. از ميان تمام مدل هاي قابل عرضه گوشی اين دو برند، تنها 10 مدل روي اين سايت قيمت مشخص دارند و در برابر تمامي مدل هاي ديگر رقم صفر تومان درج شده است و 10مدلي که قيمت مشخصي دارند نيز «ناموجود» هستند.

مسعود ابریشم‌چی،حسین پاینده،شاهرخ ساسانی،حمیدرضا رحیمی،جعفربهشتی وعلیرضاآهوان / این6واردکننده موبایل

به عبارتي اين سايت هيچ تلفن همراهي براي عرضه ندارد. در تماس با يکي از شماره هاي شرکت پارس مايکروتل موفق مي شويم آدرس شعب فروش اين شرکت را يافته و با چندینه فروشنده تماس بگيريم. شعبي که براي ارزيابي گزینش کرديم، همگي در پاساژ علاءالدين خيابان جمهوري قرار داشتند و مدلي که براي پرس وجوي قيمت گزینش کرديم نيز مدل S9 و S9 plus برند سامسونگ بود. قيمت رسمي S9، حدود 720 دلار است که با احتساب تعرفه واردات، ماليات بر ارزش افزوده و ماليات علي الحساب به قيمت 850 دلار مي رسد.

قيمتي که با تبديل به ارز دولتي، سه ميليون و 570 هزار تومان خواهد بود. ما فرض کرديم که اين نمايندگي، گوشي هاي همراه را نه به عنوان عامل فروش سامسونگ با قيمتي کمتر و نه حتي به عنوان خريداري عمده، بلکه به صورت تک فروشي از سامسونگ خريداري کرده باشد و هزينه حمل ونقل و سود فراتر از آن را نيز به قيمت اين گوشي همراه اضافه کرده باشد. در اين صورت احتمالا اگر رقم چهار ميليون تومان را براي اين مدل گوشی مي پرداختيم، مي توانستيم بگوييم تنها کمي سرمان کلاه رفته هست. تماس با فروشندگاني که از طرف مايکروتل پلاس به ما معرفي شدند ولی نشان داد که ما بسيار خوش خيال بوده ايم. فروشنده اول در همان ابتدا آب پاکي را روي دست ما ريخت و گفت اجازه اعلام قيمت پشت تلفن را ندارد. اصرار ما براي گرفتن قيمت بي فايده ماند تا با فروشنده دوم که تنها چند مغازه آن سوتر به فروش مشغول است تماس بگيريم.

اين فروشنده جوان مانند فروشنده اول سخت گير نبود و قيمت گوشي سامسونگ S9 را پنج ميليون و 200 هزار تومان و مدل Plus آن را شش ميليون و 200 هزار تومان اعلام کرد. فروشنده بعدي در همان طبقه همکف پاساژ علاءالدين نيز به ما گفت که حاضر نيست پاي تلفن قيمتي اعلام کند، ولی در پاسخ به اين سؤال که آيا اين مدل گران تر از پنج ميليون و 200 هزار تومان هست، پاسخ داد: «برو بالاتر». فروشنده بعدي باز هم در همان طبقه همکف پاساژ علاءالدين، حاضر مي شود قيمت ها را پاي تلفن بگويد. شش ميليون و 100 هزار تومان براي مدل S9 با حافظه 64گيگابايتي، شش ميليون و 800 هزار تومان براي مدل S9 با حافظه 128گيگابايتي (قيمت روز آن 770 دلار است که با احتساب هزينه هاي گمرکي، حمل ونقل و… با ارز دولتي بايد به قيمت سه ميليون و 900 هزار تومان فروخته شود)، مدل S9 plus با حافظه 64گيگابايتي، هفت ميليون و 800 هزار تومان و مدل S9 plus با حافظه 128گيگابايتي، هشت ميليون و 500 هزار تومان قيمت هايي است که اين فروشنده به ما مي دهد. قيمت هايي که يک محاسبه سرانگشتي نشان مي دهد قیمت دلار واردات آن بيش از هفت هزارو 500 تومان محاسبه شده است است.

2 شرکت، 33 ميليون يورو ارز

2 فاکتور، يک آدرس

شرکت ديگري که در اين مجموعه شرکت ها خودنمايي مي کند، کاريان همراه هست. اين شرکت به عنوان شخصيت حقوقي به شرکت هاي ايما همراه و همراه سرويس مرتبط هست؛ با اين تفاوت که ارتباط اين شرکت با ايما همراه دوطرفه هست؛ يعني هم کاريان همراه عضو هيئت مديره ايماهمراه است و هم ايماهمراه عضو هيئت مديره کاريان همراه.

نکته جالب، اينجاست که هم شرکت پارس مايکروتل که خود را متعلق به ايماهمراه مي داند و هم شرکت کاريان همراه، هر دو يک آدرس یکسان در خيابان آفريقا دارند. البته شايد چندان نادر نباشد که دو شرکت در يک آدرس یکسان فعاليت کنند، ولی مسئله آنجا شروع مي شود که ايماهمراه 20ميليون يورو و کاريان همراه 13ميليون يورو ارز دولتي گرفته باشند و بيش از 15ميليون يوروي آن منجر به واردات نشده باشد. راستي آیا بايد دو شرکت در يک آدرس یکسان ارز دولتي بگيرند؟

سؤالات بي پاسخ

به راستي آیا بايد دو شرکت که در يک آدرس قرار داشته و مديراني یکسان دارند، جداگانه ارز دولتي دريافت کنند و نيمي از آن منجر به واردات نشود؟ اين سؤال اولي است که مي توانيم راجع به اين شرکت ها بپرسيم، ولی چند سؤال ديگر وجود دارد که رسيدن به پاسخ آن براي من ممکن نيست؛ چون دسترسي به اين اطلاعات در بانک مرکزي يا شرکت بازرسي براي خبرنگاران ايراني در حد رؤياست.

بااين حال هم بانک مرکزي، هم وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، هم شرکت تعزيرات و هم شرکت بازرسي مي توانند به جست وجوي اين سؤالات برخيزند و پاسخي درخور براي آن بيابند: چه نفعي در ثبت شرکت هاي متفاوت با سازوکار، زمينه فعاليت و مديران یکسان وجود دارد؟ چه تفاوتي بين دو شرکت دوقلوي ايما و کاريان همراه وجود دارد که هر دو موفق به دريافت ارز دولتي شده است اند؟ آيا شرکت پارس مايکروتل با مديريت همين مديران که ارز دولتي دريافت نکرده، ولی فروشنده برند وارداتي همين دو شرکت هست، خريدار تلفن هاي همراه وارداتي آنها بوده است؟ آيا اگر بازرسان به اين شرکت ها مراجعه کنند، امکان يافتن فاکتورهايي وجود خواهد داشت که خريدوفروش بين همين شرکت ها را با يکديگر نشان بدهد؟ آيا تلفن هاي همراهي که فروشندگان شرکت پارس مايکروتل در پاساژ علاءالدين و ده ها نمايندگي فروش ديگر در پایتخت کشور عزیزمان ایران و ديگر شهرهاي کشور مي فروشند، همان تلفن هاي همراهي است که دو شرکت ايما و کاريان وارد کرده اند؟

اگر پاسخ مثبت هست، تفاوت قيمت اين فروشندگان با يکديگر و قیمت تمام شده است گوشی به چه دليل است؟ راستي، بانک مرکزي مي تواند به اين پرسش پاسخ بدهد که آيا اين شرکت ها در ماه هاي اخير وام هايي هم از بانک هاي کشور دريافت کرده اند؟ اين تنها گوشه اي از سؤالاتي است که مي توانيم در حال حاضر راجع به فعاليت اين شرکت ها بپرسيم. بايد منتظر ماند و ديد آيا کسي براي پاسخ گويي به اين پرسش ها پيش قدم خواهد شد؟

واژه های کلیدی: ايران | همراه | همراهی | واردات | فروشنده | تلفن همراه | تلفن همراه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz