ضرر راه درمان استفراغ درمان مو کودکان

ضرر: راه درمان استفراغ درمان مو کودکان آسپرین میتواند استفراغ همراه میگرن عفونت سردرد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فروکش هیجان ترامپی در بورس؟

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران که در دو روز ابتدای هفته جاری به دنبال بعضی نگرانی ها از آینده برجام، افت قابل توجه ۸۶۵ واحدی را تجربه کرده بود، روز گذشته اوضاع

فروکش هیجان ترامپی در بورس؟

فروکش هیجان ترامپی در بورس؟

عبارات مهم : بازار

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران که در دو روز ابتدای هفته جاری به دنبال بعضی نگرانی ها از آینده برجام، افت قابل توجه ۸۶۵ واحدی را تجربه کرده بود، روز گذشته اوضاع متعادلی پیدا کرد و با رشد حدود ۴۷ واحدی همراه شد. با این وجود دیروز شاهد افت ارزش معاملات نسبت به روز یکشنبه بودیم.

فروکش هیجان ترامپی در بورس؟

موضوعی که حکایت از استمرار احتیاط در میان معامله گران سهام دارد. در این میان پرسش اساسی این است که آیا هیجان منفی ناشی از هراس بازارها از لغو برجام تخلیه شده است است یا خیر. کارشناسان معتقدند در حال حاضر سیگنال های مثبت از رشد قیمت ها در بازارهای جهانی، سیگنال مثبت از معاملات بورس کالا و همچنین رشد قیمت دلار و حمایت این عنوان از اوضاع سودآوری شرکت ها و همچنین انتظار جهت گزارش های مناسب شش ماهه شرکت در تقابل با ریسک سیستماتیک اخیر (یعنی صحبت های مدیر جمهوری آمریکا) مجموعه عواملی هستند که توانسته اند هراس معامله گران از آینده برجام را تا حد زیادی تخفیف دهند. در مجموع به نظر می رسد هیجان منفی ناشی از ریسک های سیاسی اخیر در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در تقابل با این ۴ عامل حمایتی مزبور، به تدریج اثر خود را بر فضای معاملات کم کردن دهد.

کم کردن هیجان حقیقی ها

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران که در دو روز ابتدای هفته جاری به دنبال بعضی نگرانی ها از آینده برجام، افت قابل توجه ۸۶۵ واحدی را تجربه کرده بود، روز گذشته اوضاع

روز گذشته بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران با رشد آرامی همراه شد. در این میان حتی صنایعی که طی روزهای اخیر، ریزش قابل توجهی را تجربه کرده بودند نیز روز متعادلی را سپری کردند و بعضا معاملات مثبتی داشتند. تصویر العمل هیجانی حقیقی ها در دو روز ابتدایی هفته نیز دیروز تا حدودی تعدیل شد. نگاهی به فعالیت بازیگران سهام طی معاملات روز گذشته نشان از عوض کردن مالکیت ۲۳میلیارد تومانی به نفع معامله گران حقوقی دارد. به عبارت دیگر دیروز ۲۳ میلیارد تومان از سبد سهام اشخاص حقیقی به حقوقی ها انتقال یافته شد. با وجود قابل توجه بودن این رقم ولی در مقایسه با دو روز ابتدای هفته شاهد تعدیل انتقال مالکیت حقیقی ها به بازیگران حقوقی بودیم آیا که در مجموع معاملات شنبه و یکشنبه، ۷۳ میلیارد تومان از سبد معامله گران حقیقی به پرتفوی حقوقی ها انتقال یافته شده است بود.

بازگشت پرانرژی چین به بازارهای جهانی

روز گذشته چین بعد از یک هفته تعطیلات به بازارهای جهانی بازگشت و اثر تقاضای خود را بر روی بازارهای کالایی (کامودیتی ها) اعمال کرد. بر این اساس با زیاد کردن تقاضا در گروه های فلزی این کشور، فضای بازارهای جهانی نیز متحول شد و روندی صعودی را در پیش گرفت. به این ترتیب قیمت مس روز گذشته با رشد ۵ دلاری به ۶۶۶۰ دلار در هر تن رسید. بهای آلومینیوم نیز دیروز ۵/ ۰ درصد زیاد کردن یافت و ۲۱۵۶ دلار در هر تن معامله شد.

بهای روی نیز دیروز در حالی با رشد بیش از ۱۰ دلاری به ۳۲۵۵ دلار در هر تن رسید که نگرانی ها راجع به کم کردن عرضه موجب شد تا روز گذشته شمش روی در بورس فلزی شانگهای با رشد ۸۳۰ یوآنی به بالاترین میزان در ۵/ ۹ سال اخیر برسد. همچنین بهای شمش فولاد در ناحیه تانگ ارزش چین رشد ۶/ ۳ درصدی را نشان داد. سرب ولی اوضاع متفاوتی را تجربه کرد و با افت حدود یک درصدی به سطوح ۲۵۱۱ دلار در هر تن سقوط کرد. قیمت ها در لحظه تنظیم این گزارش ساعت ۱۵ گزارش شده است اند.

فروکش هیجان ترامپی در بورس؟

برای بررسی دقیق چرایی شروع پرانرژی فلزات در بازارهای جهانی می توان به مواردی چند اشاره کرد. بانک مرکزی چین (People&#۳۹;s Bank of China) قبل از تعطیلات میزان سپرده بانک ها نزد بانک مرکزی را کم کردن داد. این امر موجب شد طی تعطیلات هفته ملی چین، سهام بانک های این کشور در هنگ کنگ و دیگر بازارهای خارج از چین با رشد مناسبی همراه شود. در عین حال در این روزهای تعطیل شاهد انتشار شاخص تولید چین (PMI) بودیم که حکایت از رشد این شاخص به بالاترین میزان از سال ۲۰۱۲ میلادی داشت. بر اساس این آمار، PMI تازه این کشور از سوی اداره ملی آمار چین ۴/ ۵۲ درصد اعلام شده است است که بیشترین رقم در پنج سال گذشته است.

یکی از بااهمیت ترین آمار انتشار یافته چینی ها طی هفته گذشته ولی آینده نگری رشد ۵/ ۱۳ درصدی واردات این کشور در ماه جاری بود که حتی از رشد ۳/ ۱۳ درصدی واردات آگوست چینی ها نیز بالاتر است و می تواند محرک رشد قیمت محصولات معدنی باشد. در عین حال با نزدیک شدن به نشست حزب کمونیست چین در ۱۸ اکتبر، احتمال افزایشی کردن بورس ها و قیمت ها در این کشور از سوی دولت محتمل به نظر می رسد. در مجموع بازگشایی مثبت بازارهای جهانی با بازگشت چین از تعطیلات ملی موجب شد تا فشار فروش در نمادهای مرتبط به میزان قابل توجهی کم کردن پیدا کند. با این وجود ولی زیاد کردن تقاضای چندانی در قیمت ها بالاتر مشاهده نمی شد. در گروه روی نیز پایداری قیمت ها باعث رشد قیمت ها شد.

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران که در دو روز ابتدای هفته جاری به دنبال بعضی نگرانی ها از آینده برجام، افت قابل توجه ۸۶۵ واحدی را تجربه کرده بود، روز گذشته اوضاع

سیگنال بورس کالا به بورس سهام

دیروز ارسال سیگنال های مثبت از معاملات بورس کالا به معاملات نمادهای زیرمجموعه گروه وابسته به بازارهای کالایی، حلقه های حمایت از معاملات سهام گروه های وابسته را تکمیل کرد. فلزی ها روز گذشته متاثر از عرضه فولاد در بورس کالا اوضاع مناسبی را تجربه کردند؛ به طوری که از ۱۷ نماد فعال در این گروه، تنها ۴ نماد معاملات خود را در محدوده منفی به آخر رساندند. دیروز ورق گرم و سرد فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا دادوستد شد و گرچه قیمت پایه ورق گرم B، ۲۳۴۸۰ ریال ثبت شده است بود با اقبال بازار تا قیمت ۲۵۰۲۹ ریال مسابقه شد و در آخر به ۲۴۷۸۲ ریال رسید. ورق گالوانیزه این شرکت نیز با زیاد کردن ۳ درصدی نسبت به قیمت پایه معامله شد.

فروکش هیجان ترامپی در بورس؟

انتظار جهت گزارش های نیمه نخست سال

همانطور که بارها مورد تاکید قرار گرفته هست، گزارش های ۶ ماهه می توانند به عنوان محرک جدی گروه های بزرگ بازار سهام ظاهر شده است و سوخت تازه رشد بورس را فراهم آورند. از ابتدای مهرماه تاکنون شاهد انتشار بخش زیادی از گزارش های ماهانه روی سامانه کدال بودیم. روندی که طی دو هفته آتی ادامه خواهد یافت. این گزارش ها از آنجا جهت سرمایه گذاران و فعالان بازار از اهمیت برخوردار است که حاوی نکات مهمی از عملکرد شرکت ها هست. در حال حاضر گزارش های ماهانه ارسال شده است روی سامانه کدال، حکایت از اوضاع مناسب شرکت ها به خاص فلزی – معدنی دارد. شرایطی که به دنبال آن انتظار می رود گزارش های ۶ ماهه این شرکت ها نیز حاوی آمارهای مناسبی باشد.

دلار در سقف ۹ ماهه

در سومین روز هفته، قیمت دلار به مسیر صعودی خود ادامه داد. بر این اساس روز گذشته هر دلار آمریکا به قیمت ۴۰۵۰تومان معامله شد (بیشترین رقم از ۸ دی ۹۵). هر چند از ابتدای مهر، رشد تقاضای آربیتراژی در کنار چشم انداز رشد تقاضای ارز تجاری با بازگشایی بازارهای چین و همچنین زیاد کردن واردات در ماه های نهایی سال میلادی و تقاضای ارز جهت اربعین عامل حمایت از دلار است ولی به نظر می رسد نزدیک شدن به وقت اعلام تصمیم نهایی ترامپ در مورد برجام تصویر العمل هیجانی بازار ارز را به دنبال داشته هست. قیمت ارز همواره از متغیرهای تاثیرگذار بر شاخص قیمت سهام در بورس های معتبر دنیا است.

در واقع قیمت ارز، قیمت نسبی پول خارجی به پول داخلی است که به عنوان یکی از عوامل کلان اقتصادی، همواره مورد توجه جامعه اقتصادی و مالی بوده هست. این قیمت بیانگر شرایط اقتصادی کشور بوده و عاملی جهت مقایسه اقتصاد ملی با اقتصاد سایر کشورها است.

در این میان با توجه به صادراتی و وارداتی بودن شرکت های فعال در بازار سهام و میزان وابستگی آنها به قیمت ارز، نوسانات قیمت ارز می تواند تاثیرات متفاوتی بر منابع پذیرفته شده است در بورس و شرکت ها بگذارد. به عبارت دیگر در صورتی که یک بنگاه اقتصادی جهت تامین مواد اولیه، خرید تجهیزات و تکنولوژی تولید از تقاضاکنندگان ارز باشد، تغییرات قیمت ارز می تواند برنامه های تولیدی این شرکت ها را دستخوش تغییراتی کرده و بهای تمام شده است محصولات تولیدی این دسته از بنگاه ها را زیاد کردن یا کم کردن دهد. در برابر زیاد کردن قیمت ارز جهت شرکت های صادرات محور، اثری مثبت در پی دارد.

به این ترتیب با رشد قیمت ارز به خاص دلار، محصولات تولیدی این کشورها با قیمت بالاتری به فروش رفته و سودآوری بیشتری نصیب شرکت های صادرکننده می شود. در حال حاضر برآیند زیاد کردن قیمت دلار به نفع ۵۰ درصد شرکت های بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران ارزیابی می شود، نقش حمایتی رشد این قیمت بر اوضاع آتی بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران کاملا عیان است.

این عامل حمایتی ولی تنها مختص قیمت ارز در بازار آزاد نیست. در حال حاضر قیمت تسعیر ارز در یکی از صنایع بزرگ بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران قیمت مبادله ای هست. همان طور که پیش از این نیز در گزارش های «دنیای اقتصاد» بررسی شد، رشد قیمت ارز مبادله ای در میان پالایشی ها به طور همزمان بر خرید و فروش این شرکت ها تاثیرگذار است و با زیاد کردن حاشیه سود پالایشی ها، زیاد کردن سودآوری را به دنبال دارد. رصد نوسانات قیمت دلار مبادله ای از ابتدای سال تاکنون نیز نشان دهنده رشد بیش از ۱۳/ ۵ درصدی این ارز دارد.

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | اقتصادی | روز گذشته | اخبار اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz